ART-Permanent.pl

Informacje o PM

Czy wiesz, że przed zabiegiem makijażu permanentnego brwi najlepiej jest nie depilować ich przez ok tydzień – dwa? Pozwól niech odrosną i staną się naturalne wtedy łatwiej będzie nam ocenić jaki jest Twój naturalny kształt brwi. Linergistka będzie mogła zaproponować Ci kształt brwi, które najbardziej będą pasować do Twojej urody. Pamiętaj, aby zadbać również o kondycję Twojej skóry. Jeśli skóra w okolicy brwi jest sucha i łuszczy się, wykonaj peeling i nałóż maseczkę nawilżającą. Jeśli Twoja cera jest tłusta – oczyść ją przed zabiegiem. Dobrze przygotowana skóra lepiej przyjmuje pigment przez co Twój makijaż będzie bardziej trwały.

Tuż po zabiegu skóra może być delikatnie opuchnięta lub zaczerwieniona. Jest to stan przejściowy, który szybko mija (około pół h po zabiegu) Brwi permanentne tuż po zabiegu są bardzo wyraziste. Może wydawać Ci się, że są za mocne. Pamiętaj, że w ciągu 7 dni od zabiegu naskórek złuszczy się i makijaż stanie się jaśniejszy o około 30-50%. Z tego względu konieczna jest druga wizyta podczas której kształt i kolor jest korygowany i jeśli trzeba wzmacniany. (3 – max 6 tydzień od zabiegu)

Ten upiększający zabieg to metoda makijażu trwałego. Technika implantacji polega na wprowadzaniu pigmentu w warstwę kolczystą naskórka, często nazywana „mikropigmentacją”, „implantacją mikropigmentu” lub „dermografiką”. Celem makijażu trwałego jest podkreślenie oprawy oczu, podkreślenie lub korekta kształtu łuku brwiowego oraz podkreślenie i wyrównanie asymetrii ust.

– ciąża i karmienie piersią,
– stany podgorączkowe, przeziębienie,
– infekcje wirusowe i bakteryjne (włączając w to katar, grypę, aktywną opryszczkę, jęczmień, łuszczycę, stany zapalne w pigmentowanym obszarze),
– choroby nowotworowe (po zakończonym leczeniu, jedynie w przypadku pisemnej zgody lekarza onkologa),
– choroby wirusowe (zapalenie wątroby, AIDS, żółtaczka),
– cukrzyca (możliwe wykonanie zabiegu po wcześniejszej zgodzie lekarza specjalisty),
– zaburzenia krzepliwości krwi, przyjmowanie żelaza i leków rozrzedzających krew (włączając w to leki typu: Aspiryna, Gripex, Ibuprofen),
– zewnętrzne i wewnętrzne stosowanie leków sterydowych,
– stosowanie odżywek do rzęs w przypadku kresek, oraz odżywek do brwi, (trzeba odstawić na minimum dwa tygodnie przed zabiegiem),
– sztuczne rzęsy w przypadku makijażu oczu (rzęsy trzeba usunąć minimum trzy dni przed zabiegiem),
– wykonanie zabiegu przy użyciu kwasu hialuronowego (mikropigmentację można wykonać po całkowitym wygojeniu – minimum 30 dni),
– korzystanie w ostatnim czasie z wypełnień botoksem – wymagana przerwa to minimum 1 tydzień,
– świeża opalenizna (zabieg można wykonać minimum miesiac od ostatniej wizyty w solarium bądź kontaktu z intensywnym słońcem).

Zatajenie może mieć wpływ na efekt zabiegu, a zwłaszcza na Państwa zdrowie!?

Jest to kwestia indywidualna, każdy z nas ma inny próg odczuwania bólu. Zabieg poprzedza zastosowanie znieczulenia, które skutecznie minimalizuje odczuwanie dyskomfortu. Często spotykamy się z opinią, że wyobrażenie przed zabiegiem było gorsze, aniżeli faktyczne odczucia. W trakcie zabiegu dokładam znieczulenia .

Zabieg pigmentacji brwi i oczu trwa zwykle ok 1-1,5 godziny, ust –2h. Czas ten łączy przeprowadzenie wywiadu, znieczulenie, przygotowanie stanowiska, wykonanie rysunku oraz sam zabieg pigmentacji.

Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić podrażnienie, zaczerwienienie, swędzenie, uczucie napięcia i opuchnięcia- zwłaszcza w przypadku pigmentacji ust. Objawy te ustępują dość szybko, zwykle w ciągu 24h. Po zakończonym zabiegu, makijaż jest intensywny i ciemniejszy od efektu końcowego. Po upływie około 7 dni od zabiegu, kolor blednie o ok. 40-60% barwy wyjściowej, a pełna stabilizacja koloru następuje po upływie miesiąca. Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji, można wrócić do codziennych obowiązków. Należy jednak pamiętać, aby miejsca pozabiegowe smarować kremem nawilżającym.

To, jak długo makijaż permanentny utrzyma się na naszej skórze jest kwestią bardzo indywidualną. Zależny jest od wielu czynników, np. od tego jaki mamy rodzaj skóry i jak o nią dbamy, jak szybko starzeje się nasza skóra, od sposobu pielęgnacji po zabiegu czy po prostu naszego stanu zdrowia. Makijaż permanentny brwi, oczu i ust utrzymuje się od 1 roku do 4lat. Nie można jednak zagwarantować w stu procentach takiego okresu czasu utrzymywania się makijażu, jest to sprawa bardzo indywidualna, zaleca się odzwiezenie makijażu co 1,5-2 lata .

Tak, ponieważ dopiero po wykonaniu korekty i całkowitym wygojeniu można ocenić finalny efekt pigmentacji. Korekcie należy poddać się po upływie ok.4 tygodni od pierwszego zabiegu pigmentacji. (Min 3 max 6 tygodni) Wizyta korekcyjna jest płatna 60 zł

Linergista po przeprowadzonym wywiadzie zawsze doradza jaka metoda będzie najlepsza, by uzyskać pożądany efekt zabiegu. Trzeba pamiętać, że makijaż permanentny ma podkreślić Naszą urodę i ukryć ewentualne jej mankamenty, a nie nadawać przerysowany, często groteskowy wygląd naszej twarzy. Ostateczna decyzja zawsze jednak należy do Klienta. Specjalista ma jednak prawo odmówić wykonania zabiegu w przypadku dużej rozbieżności oczekiwań osoby, która chce wykonać mikropigmentację.

Po zabiegu makijażu permanentnego brwi dbaj o skórę wokół nich szczególnie delikatnie. Po zabiegu nie należy:
myć skóry mydłem,trzeć, skubać, dotykać pigmentowanej skóry,unikać solarium, basenu, SPA, nie drapać .
W trosce o piękno swojego makijażu stosuj się do zaleceń linergistki.